Де купити

Спазми внизу живота — захворювання шлунково-кишкового тракту

Спазми внизу живота — захворювання шлунково-кишкового тракту

Дисбіоз – це не міф, а реальність нашого травлення! Коли корисних бактерій стає менше, а їх місце займають не дуже приємні «особини», або коли шкідливі мікроорганізми пригнічують корисні, виникає дисбактеріоз ШКТ. Це своєрідний хаос, армагеддон або бунт у світі мікроорганізмів. Ми відчуваємо дискомфорт в області живота, нас турбує здуття, а в цей час мільярди бактерій борються за «місце під сонцем». 

 

 

 

Захворювання шлунково-кишкового тракту, які можуть спричинити біль внизу живота

  • Синдром подразненого кишківника (СПК)

Функціональне порушення роботи ШКТ, при якому спостерігаються спазми, здуття живота, діарея або запор без органічного пошкодження кишечника. Біль частіше посилюється на тлі стресу, тягне низ живота, пацієнт скаржиться на спазм кишечника внизу живота. 

  • Коліт (запалення товстого кишечника)

Біль постійний або переймоподібний, частіше локалізується у лівій нижній частині живота. Можливі проноси з домішками слизу, метеоризм, несправжні позиви до дефекації.

  • Дивертикуліт

Запалення дивертикулів товстого кишечника, особливо сигмоподібної кишки. Характерний тягнучий або різкий біль у нижній абдомінальній ділянці, частіше з лівого боку. Дивертикуліту притаманне підвищення температури та порушення випорожнень, пацієнт може скаржитись на спазм у лівому боці внизу живота.

  • Кишкова непрохідність

Може супроводжуватися спастичними болями у нижній частині живота, відсутністю стільця і газів, здуттям. Це невідкладний стан, який вимагає термінової медичної допомоги.

  • Апендицит 

Для апендицита характерний біль та спазми в правому боці внизу живота. З часом біль посилюється та набуває постійного характеру. При тазовому положенні червоподібного відростка біль може локалізуватися внизу живота, частіше праворуч, та супроводжуватися нудотою і субфебрильною температурою.

  • Гастроентерит

Гострі вірусні або бактеріальні інфекції, при яких спазми супроводжуються діареєю, блювотою, підвищенням температури.

 

Важливо відзначити, що у жінок болі внизу живота можуть бути пов’язані не тільки з кишечником, але і з органами малого тазу:

  1. Дисменорея (болючі менструації) — спастичні болі за 1-2 дні до або під час менструації, пов’язані зі скороченнями матки.
  2. Ендометріоз — це хронічне захворювання, при якому клітини ендометрію розростаються за межами матки. Характерні циклічні спазми, що посилюються при місячних, а також біль, асоційований зі статевим актом.
  3. Запальні захворювання органів малого таза (аднексит, сальпінгоофорит) — викликають тягнучий або спастичний біль внизу живота, характерне підвищення температури, слабкість, вагінальні виділення. В залежності від локалізації у парних органах (яєчники, маткові труби) запальні захворювання можуть спричиняти біль та спазми у правому або лівому боці внизу живота.
  4. Кісти яєчників та їх ускладнення (розрив, перекрут) — гострий, раптовий біль з одного боку нижньої частини живота, часто вимагає невідкладної допомоги.
  5. Позаматкова вагітність — сильні болі, частіше односторонні, можлива непритомність, кровотеча — вимагає негайної госпіталізації.

 

Що приймати в разі болю внизу живота, і коли звернутися до лікаря

Якщо больові відчуття слабкі та з’явилися вперше, можна прийняти спазмолітик (наприклад, Метеоспасміл) і поспостерігати за симптомами. При здутті живота допоможуть симетикон або ентеросорбенти (Смекта). При діареї призначаються розчини для регідратації, протидіарейні ліки, наприклад Смекта, і дієтичне харчування.

Однак терміново отримати консультацію лікаря важливо, якщо:

  • біль гострий, посилюється при дотику до живота;
  • біль набирає сили, триває більше доби;
  • з’являється лихоманка, блювання або відчуття нудоти;
  • у випорожненнях присутня кров, слиз;
  • стілець відсутній зовсім;
  • з’являються симптоми зневоднення, виражена загальна слабкість.

Варто пам’ятати, що коли болить низ живота, таблетки можуть зняти або послабити симптоми, однак при серйозних станах, таких як хірургічна патологія, ефект від прийому препаратів буде короткочасним.

Біль внизу живота — не діагноз, а лише сигнал організму про те, що стався якийсь збій в системах, розташованих у нижній абдомінальній ділянці. Тому чарівної таблетки від спазмів внизу живота просто не існує. Своєчасна консультація лікаря допоможе швидко встановити діагноз й обрати оптимальний метод лікування!

 

Перед прийомом лікарського засобу Метеоспазміл, Смекта обов’язково ознайомтеся з інструкцією до медичного застосування та проконсультуйтеся з лікарем.

Де купити