Де купити

Як змінюється робота ШКТ після 50 років?

Як змінюється робота ШКТ після 50 років

 

Вік приносить із собою не лише мудрість і знижки в аптеках, а й… зміни у травленні. Після 50 років шлунково-кишковий тракт починає працювати інакше і це пов’язано з нормальними віковими змінами. У цій статті розберемося, що саме змінюється в ШКТ з віком та як підтримувати його у гарній формі, навіть якщо за плечима вже не один десяток років.

Основні вікові зміни в шлунково-кишковому тракті

Після 50 років організм поступово знижує інтенсивність усіх процесів, зокрема й травлення. Ось які зміни трапляються найчастіше:

  1. Зниження вироблення травних ферментів

Шлунок і підшлункова залоза стають менш активними. Це означає, що їжа перетравлюється повільніше, внаслідок чого може виникати відчуття здутого живота, важкість і дискомфорт навіть після звичайного обіду.

  1. Порушення моторики кишечника

М’язи кишечника втрачають тонус, що уповільнює просування їжі. Ці процеси зумовлюють часте здуття живота у літніх людей, а також закрепи й відчуття переповненості.

  1. Підвищена чутливість ШКТ

У деяких розвивається синдром подразненого кишечника. Його симптоми: чергування закрепів і діареї, біль, спазми в животі. У цьому випадку важливо правильно підібрати лікування вашого подразненого кишечника, і тут самолікуванням краще не займатися.

  1. Зміни мікрофлори

З віком зменшується кількість корисних бактерій, що погіршує травлення та може викликати здуття живота у літньої людини. Частими проявами дисбіозу також є метеоризм і дискомфорт після їжі.

  1. Супутні захворювання

Літні люди частіше стикаються з гастритом, жовчнокам’яною хворобою, панкреатитом, що, безумовно, впливає на загальне самопочуття.

Як підтримати здоров’я ШКТ у зрілому віці?

Гарна новина! Навіть у 70 можна почуватися активним і не відчувати дискомфорту в животі. Ось кілька перевірених способів:

  1. Корекція харчування

Харчуйтеся дробно, невеликими порціями. Виключіть смажене та жирне. Віддайте перевагу овочам, кашам, кисломолочним продуктам. Це допоможе уникнути ситуацій, коли виникає здуття після обіду і доводиться скасовувати усі плани.

  1. Питний режим

Пийте достатньо води. Вона не лише сприяє травленню, а й запобігає закрепам.

  1. Фізична активність

Легкі прогулянки після їжі стимулюють перистальтику та усувають відчуття здутого живота.

  1. Пребіотики та пробіотики

Дисбіоз часто провокує здуття живота у літньої людини, а пробіотики і пребіотики сприяють відновленню мікрофлори, допомагаючи зменшити здуття та дискомфорт.

  1. Препарати від спазмів у животі

За необхідності використовуйте м’які засоби від спазмів у животі. Наприклад, Метеоспазміл — комбінований препарат від спазмів, болю та здуття. Більше про спазмолітики читайте тут.

  1. Консультація гастроентеролога

Якщо турбує подразнений кишечник, біль і здуття — лікування слід підбирати індивідуально. Постійний дискомфорт не є нормою, навіть у зрілому віці.

Шлунково-кишковий тракт після 50 років потребує трохи більше уваги, ніж раніше. Але це зовсім не привід для паніки, а стимул подбати про себе!

 

Перед прийомом лікарського засобу Метеоспазміл обов’язково ознайомтеся з інструкцією до медичного застосування та проконсультуйтеся з лікарем.

Де купити